Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - FERIE z MDKK

FERIE z MDKK

Zapraszamy już dziś na kolejne spotkanie on-line Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki Gminnej Biblioteki Publicznej w Subkowach. Spotkanie odbędzie się w Ferie zimowe 14 stycznia 2021r. Będziemy rozmawiali o książce noblisty KAZUO ISHIGURO "Malarz świata ułudy".

17 grudnia 2020
Przejdź do - MDKK- spotkanie online

MDKK- spotkanie online

Spotkanie online za nami. Z małymi problemami technicznymi ale pierwsze koty za płoty: Hermann Hesse "SIDDHARTHA".

Poemat indyjski mówiący o młodzieńcu, który postanawia opuścić rodzinny dom i udać się w długą drogę - drogę, która umożliwić ma mu samorealizację i głębszy rozwój duchowy oraz udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania. Nabywane w czasie wędrówki doświadczenia i osoby, z którymi ma styczność, pomagają mu zbliżyć się do odkrycia prawdy o samym sobie i zrozumieniu mechanizmów rządzących rzeczywistością. powieść Hessego jest powieścią szczególną - udziela wskazówek ( choć nie instrukcji), w jaki sposób dążyć do zgłębienia własnej duchowości i jakie postawy przyjmować. Szczególnie wyjątkowo smakuje, gdy sięgamy po nią po raz kolejny, doświadcza się jej zupełnie inaczej...POLECAMY!!!

7 grudnia 2020

NARODOWE CZYTANIE 2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach przystąpiła do akcji NARODOWE CZYTANIE.
Z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymaliśmy pamiątkową pieczątkę, dotyczącą tegorocznej edycji. Wszyscy chętni otrzymali pamiątkowy stempel we własnym egzemplarzu "Balladyny" Juliusza Słowackiego.
Do realizacji tego projektu zaprosiliśmy młodzież z Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zawiązanego przy naszej bibliotece. Co dla nas przygotowali i w jakiej formie zobaczyć można online na Facebooku biblioteki.
9 września 2020