Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 
 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Wpisz brakujące litery (ż, rz, h, ch, ó, u) w wyrazach: ko_u_ g_eg__łka _ipo_ondryk _olibo_ _otnie_ bła_y Powtórz łamańce językowe: Czarna krowa w kropki bordo żuła trawę kręcąc mordą. Czy Tata czyta cytaty z Tacyta. To cóż, że ze Szwecji, to nic, że ze Szwecji. Pocztmistrz z Tczewa. Zą…b zupa zÄbowa, dąb zupa dÄbowa. Wpadł ptak do wytapetowanego pokoju.”

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) – coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

By uczcić to święto, biblioteka zaprasza do zabawy. Wpiszcie brakujące litery w wyrazach, dodatkowo powtórzcie łamańce językowe.
Powodzenia

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-02-21 09:59:04przez:
Opublikowano:2021-02-21 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach
Odwiedziny:5

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo